Sme ako ovce

Autor: Miroslav Horváth | 28.11.2012 o 11:00 | Karma článku: 11,86 | Prečítané:  1647x

Som ovca, kráčajúca vychodeným chodníkom, opojená svojou vlastnou pohodlnosťou, omámená „sladkým“ bliakaním ostatných oviec, ktoré smerujú do náruče pastiera Uja Systému. Spievam si a počúvam Jeho (Uja Systému) piesne, hrané na každom rohu a spievaných v zmysluplných a duchaplných videoklipoch, oslavujúc nesmrteľnú lásku bez podmienok,  typu: „3 roky to bola láska, další rok som už nebola šťastná“.

 

Som ovca, kráčajúca vychodeným chodníkom, opojená svojou vlastnou pohodlnosťou, omámená „sladkým“ bliakaním ostatných oviec, ktoré smerujú do náruče pastiera Uja Systému.

Spievam si a počúvam Jeho (Uja Systému) piesne, hrané na každom rohu a spievaných v zmysluplných a duchaplných videoklipoch, oslavujúc nesmrteľnú lásku bez podmienok,  typu: „3 roky to bola láska, další rok som už nebola šťastná“.

Sledujem Jeho dôležité správy o 19:30, veď chcem mať predsa prehľad o situácii vo svojej krajine a vo svete. Každý vzdelaný i nevzdelaný človek to robí. Určite sú to dôležité a neskreslené informácie, prezentované „bezmienkotvorným“ spôsobom, ktoré mi pomôžu v mojom osobnom rozvoji a zabezpečia mi budovanie radosti a harmónie v mojom rodinnom a partnerskom živote.

Všímam si Jeho každú reklamu na bliboardoch a v médiách, aby som kráčal s dobou, aby som pochopil, že na to aby som bol  šťastný a slobodný, potrebujem si kúpiť ďalšiu vec, ktorá mi ponúkne nikdy nekončiaci a stále stupňujúci pocit naplnenia. Pre istotu si to ešte celé poistím, veď čo ak by som náhodou zomrel?

Samozrejme že pracujem v Jeho nadnárodnej korporácii, kde mám zabezpečený kariérny rast. Svojou službou Jemu, získam dôležité postavenie a finančnú istotu, ktorá ma prostredníctvom inšpirácie z médií teleportuje do sveta hypotéky. Veď každý má predsa hypotéku. Lichvári, teda bankové subjekty, milujú zamestnaných pracovníkov veľkých korporácií, a preto nám ponúknu pôžičku na bývanie, iba s 3,7%ným úrokom, iba na 30 rokov. Nie, pozor! Oni nám poskytnú pôžičku na všetko: bývanie, auto, nákupy, dovolenky, zábavu, vianočné darčeky a Ním vytvorený život. A my im, a Jemu, za to oddane slúžime a s láskou prechovávame voči Nemu poslušnosť. Áno, som poslušný, a dostanem vyšší príjem a vyššiu sumu požičaných skutočných peňazí, ktoré sú predsa kryté zlatom.

Kráčam ďalej v stáde a cítim sa dôležito.

A keďže môj Pastier (Ujo Systém) mňa, Svoju ovečku, nesmierne miluje, už od malička dbá na moje zdravie. Zaočkuje ma. Pichne mi vakcínu proti tak rozšírenému tetanu a pre istotu aj proti detskej obrne a záškrtu, a to už v v prvých mesiacoch môjho života. Pre istotu dá novorodencovi dospelácku dávku a tiež, pre istotu dá do vakcíny neškodný hliník a iné ťažké kovy, aby sa vakcína poriadne zakonzervovala aspoň na 30 rokov v tele. Ak sa neprejavia vedľajšie účinky do 20 dní, vakcína je bezpečná.

A v neposlednom rade ma môj Milovaný kŕmi kvalitnou potravou. Pšenica, z ktorej sa pečie chlieb, je pestovaná prirodzeným spôsobom bez herbecídov, pesticídov a umelých hnojív. Mlieko, vajcia a mäso pochádza od zvierat, ktoré sa pásli na slnečných horských pastvinách, a mali neobmedzený výbeh.

A nezabúdam na dôchodok. Určite mi dajú veľkú sumu. Po 65 rokoch života si budem v plnom zdraví užívať vysnívaný oddych a budem mať čas, zdravie a energiu prežívať dobrodružstvo, ktoré som chcel prežiť keď som mal 18. Ale vtedy som nemohol, musel som si predsa zabezpečiť budúcnosť.

No a potom si to všetko poistím. Eurom. Euro a celá eurozóna majú dlhodobú perspektívu. Van Rumpoy, Barrosso a Merkelová robia všetko preto, aby 1 minus 2 sa rovnali plus jedna.  Podarí sa im to - prekročia človekom vytvorené zákony matematiky. Euro je kryté dolárom. A dolár je krytý zlatom. Alebo aspoň pozlátkom...  Som hrdý občan eurozóny. A dúfam že raz vzniknú Spojené štáty Európske a moja krajina sa rozplynie v nekonečnom záujme lídrov vyvolených Ním, Pastierom.

...Som ovca. A vidím okolo seba ostatné ovce. Ideme rovnakým smerom. Počúvame pískanie Pastierovej píšťalky.

...Vidím čiernu ovcu. Ide druhou cestou, nevychodenou. Plnej tŕňov a prekážok. Každé prekonanie prekážky ju robí silnejšou. Je šťastná, prežíva dobrodružstvo.  Jej zmyslom života je žiť ,milovať a tvoriť ďalší život. Nemá Pastiera, ktorý jej píska do rytmu. Teda, má Pastiera, áno, ale jej Pastier sa objavil vtedy, keď sa rozhodla vystúpiť zo stáda. Jej Pastier je v nej, nie mimo nej. Jej šťastie, cieľ a život je v nej, nie mimo nej.

Chcem aj ja vystúpiť zo stáda. Ale počujem neznesiteľné bliakanie. A úder palicou od svojho pastiera. . .

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?